Witamy na stronie

DWUTYGODNIKA SAMORZĄDOWEGO

REWIZJE TOMASZOWSKIE

AKTUALNOŚCI
TU KUPISZ REWIZJE
OGŁOSZENIA
GALERIA
KONTAKT

 

 

 

14 medali dla Tomaszowa

14 medali dla Tomaszowa

 

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego zwyciężyli w 3 kategoriach.W dniach 23-24 września w Marklowicach k. Wodzisława Śląskiego odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski UKS-ów w biegach na nartorolkach, w stylu dowolnym oraz szósta ostatnia edycja Pucharu Polski - Puchar Śląska 2017 w nartorolkach. Na zawody finałowe zjechało ponad 200 zawodników z 24 klubów z całego kraju i w poszczególnych kategoriach wystartowali najlepsi. Klub MULKS GRUPA OSCAR reprezentowało w tych zawodach 27 zawodników i wśród doborowej obsady zawodników z całej Polski reprezentanci Tomaszowa Lubelskiego zaprezentowali się bardzo dobrze.

     W pierwszym dniu podczas Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych zawodnicy z kategorii wiekowych (junior C, D i E, czyli uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych) rywalizowali na dystansach stylem dowolnym. Zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wywalczyli 6 medali. W kategorii młodziczek srebrny medal zdobyła Anna Berezecka. W młodzikach brązowy medal zdobył Bartosz Cielniak. W najmłodszej kategorii E złoto wywalczyła Weronika Juzeluk, a brązowy medal Weronika Łysko. Wśród  chłopców srebrny medal zdobył Antoni Żółkiewski, a brązowy Michał Nizio.

     W drugim dniu zawodów podczas Mistrzostw Polski UKS-ów rozegrano także finałowe biegi Pucharu Polski w biegach na nartorolkach sezonu 2017 - Puchar Śląska. Medalistami z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w tym dniu zostali: w kategorii juniorek młodszych srebrny medal wywalczyła Monika Skinder, wśród juniorów młodszych brązowy medal zdobył Jan Żółkiewski, w kategorii młodziczek złoto zdobyła Anna Berezecka, a brązowy medal w młodzikach wywalczył Bartosz Cielniak. W juniorach D złoto zdobył Szymon Bełz. W najmłodszej kategorii złoty medal zdobyła Weronika Juzeluk. Odpowiednio u chłopców w kategorii Juniora E - srebrny medal wywalczył Antoni Żółkiewski, a brązowy Michał Nizio.

     Łącznie w ciągu dwóch dni zawodów Mistrzostw Polski UKS-ów i Pucharu Śląska zawodnicy klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli 14 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.

     W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski 2017, w której klasyfikowano zawodników od kategorii młodzika i starszych MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wygrywa w trzech kategoriach wiekowych. Po sześciu startach w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski na nartorolkach pierwsze miejsce zajęła Monika Skinder w juniorkach B, a trzecie Magdalena Kuśmierza. W kategorii juniora B pierwsze dwa miejsca dla zawodników z Tomaszowa Lubelskiego. Wygrał tę kategorię Bartosz Glaz, a drugie miejsce zajął Jan Żółkiewski. W młodziczkach swoją kategorię wiekową wygrała - Anna Berezecka, a na drugim miejscu w młodzikach zameldował się Bartosz Cielniak. W nagradzanych pierwszych szóstkach całego cyklu zawodów uplasowali się odpowiednio w kategorii juniorów - Tomasz Krawczyk (6 miejsce), w kategorii juniorek młodszych Katarzyna Sendecka (4 miejsce) i odpowiednio w kategorii juniorów młodszych Dawid Ciećko (6 miejsce), w kategorii młodzików - Michał Gumieniak (6 miejsce) i Weronika Nieścior w kategorii młodziczek również zajęła 6. miejsce.

     Teraz przed narciarzami ostatni etap przygotowań do sezonu zimowego. Po wynikach  widać, że młodzi narciarze z Tomaszowa Lubelskiego po letnich przygotowaniach  reprezentują wysoką formę. Teraz dużo będzie zależało od możliwości treningów na śniegu.       Po inwestycjach (pompa, armatka) jest nadzieja, że OSiR „Tomasovia” wraz nastaniem  pierwszych mrozów szybko przygotuje trasę narciarską, którą wykorzystają nie tylko  zawodnicy, ale też wszyscy miłośnicy narciarstwa biegowego w naszym regionie. Wszystko będzie  zależało od  decyzji o przygotowaniu trasy. Czasu dużo nie zostało, ponieważ pierwsze zawody Biegu na Igrzyska planowane są w Ptaszkowej dniach 9-10 grudnia 2017.        

W kalendarzu centralnym PZN-u znalazły się dwie ogólnopolskie imprezy, które rozegrane zostaną w Tomaszowie Lubelskim. W dniach 20-21 stycznia 2018 roku odbędzie się w Tomaszowie jedna z największych imprez narciarskich w Polsce: Bieg na Igrzyska, a w dniach 16-18  lutego 2018 roku planowane są do rozegrania w Tomaszowie  Lubelskim Mistrzostwa Polski Młodzików i tradycyjny Bieg Hetmański. MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski będzie broniła tytułu najlepszego klubu w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży w narciarstwie, gdyż do tej pory ośmiokrotnie z rzędu zwyciężała w klasyfikacji klubowej Biegu na Igrzyska.

(r)admin, 18-10-2017, odsłon: 785
Polecamy

  

 

 

 

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij