Witamy na stronie

DWUTYGODNIKA SAMORZĄDOWEGO

REWIZJE TOMASZOWSKIE

AKTUALNOŚCI
TU KUPISZ REWIZJE
OGŁOSZENIA
GALERIA
KONTAKT

 

 

 

„Wieczór kawalerski” w TDK

„Wieczór kawalerski” w TDK

24 września Zespół Teatralny TDK wystawił najnowszy spektakl, ukazujący w humorystyczny sposób konflikt pokoleń. Przyczyną i źródłem nieustającego od wieków konfliktu pokoleń jest przekonanie starszych, że ich wiedza, doświadczenie i zajmowana pozycja dają prawo do rządzenia, wywierania presji, dominacji i narzucania woli innym, także w rodzinie, a młodsi mają się im bezwzględnie podporządkować.     Młody, świeżo upieczony magister, tylko pozornie i dla świętego spokoju ulega matce, godząc się na prześmieszny casting kandydatek na żonę, zainteresowanych jedynie stroną formalną i finansową małżeństwa, podczas gdy w tajemnicy zdecydował się na związek scementowany prawdziwym uczuciem z podstępnie wprowadzoną do domu rodzinnego rzekomą pomocą domową.

     Jednak to tylko połowa tej sztuki silnie osadzonej w realiach współczesnego życia i poniekąd lokalnych uwarunkowań, bo chociaż matce hipochondryczce marzy się pełne podporządkowanie dorosłego syna, to umiejętnie snuta intryga przez parę młodych obala plan starszej pani. Sztuka dała więc do myślenia tomaszowskiej publiczności, łącząc zabawę z wartościami moralizatorskimi, stad też i śmiech towarzyszący niektórym scenom mógł być nauką dla widzów i przestrogą przed nadawaniem nadmiernego znaczenia wartościom materialnym.admin, 18-10-2017, odsłon: 967
Polecamy

  

 

 

 

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij