Witamy na stronie

DWUTYGODNIKA SAMORZĄDOWEGO

REWIZJE TOMASZOWSKIE

AKTUALNOŚCI
TU KUPISZ REWIZJE
OGŁOSZENIA
GALERIA
KONTAKT

 

 

 

Jechali dla Lenki

Jechali dla Lenki

24 września na Miejskim Stadionie odbyło się XVIII Miejskie Święto Roweru. Przyświecał mu szczytny cel, a mianowicie pomoc dla chorej Lenki. Rowerzyści przejechali dla niej w sumie 2610 km, zaś Roman Rak przekazał 2 tys. zł. na jej leczenie.Głównym organizatorem imprezy plenerowej był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim. W wyprawie rowerowej wzięło udział 67 uczestników, mając za cel pokonanie co najmniej trzydziestokilometrowej trasy: Tomaszów Lubelski (Stadion Miejski) - Susiec - Tomaszów Lubelski lub przejechanie na tej trasie kilku rund. Rowerzyści jeździli w godz. od 10.00 do 16.00. Najmłodszym uczestnikiem był trzyletni chłopczyk, bowiem pokonał tę trasę z mamą. Spośród mężczyzn najwięcej kilometrów przejechał Mirosław Lewandowski, mianowicie zrobił 5 rund, pokonując w sumie trasę 150 km. Wśród kobiet najlepszą okazała się Małgorzata Wojtowicz, która przejechała 3 rundy - 90 km.

     Podczas tego święta włączono się w akcję pomocy dla chorej dziewczynki – Lenki. Wszyscy uczestnicy dostawali plakietki „Jadę dla Lenki”, solidarnie deklarując chęć wzięcia w niej udziału. Patronem tej akcji była Fundacja „Parasol Roztocza”. Odbyła się promocja zdrowej żywności. Reprezentantki fundacji przygotowały desery owocowe oraz soki owocowo - warzywne. Za łącznie przejechanych 2610 km. przez wszystkich uczestników właściciel Roman Rak przekazał 2 tys. zł dla Lenki.

     Impreza zakończyła się o godz. 17.00. Wszyscy uczestnicy losowali nagrody i otrzymali dyplomy pamiątkowe. Nagrodę główną wylosował Mariusz Machoś. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji - Stanisław Pryciuk, który czuwał nad sprawnym przebiegiem i porządkiem święta gratulował startującym rowerzystom i wręczył nagrody. Na zakończenie był poczęstunek dla wszystkich uczestników. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, klimat imprezy był przyjazny i ciepły.

Patrycja Frykowskaadmin, 18-10-2017, odsłon: 800
Polecamy

  

 

 

 

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij