Witamy na stronie

DWUTYGODNIKA SAMORZĄDOWEGO

REWIZJE TOMASZOWSKIE

AKTUALNOŚCI
TU KUPISZ REWIZJE
OGŁOSZENIA
GALERIA
KONTAKT

 

 

 

Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

8 września w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego odbyło się interesujące spotkanie z Kazimierzem Kasprzakiem, wieloletnim dziennikarzem gazet lubelskich - „Kuriera Lubelskiego”, „Sztandaru Ludu”, a następnie „Dziennika Wschodniego”, a przy tym pasjonata poznawania świata, znanego globtrotera, który zwiedził ponad 140 krajów wszystkich kontynentów i wszystkich klimatów. Zaowocowało to licznymi reportażami i artykułami prasowymi zarówno w kraju, jak i w prasie polonijnej.Gość spotkania jest członkiem elitarnego Klubu 7 Kontynentów, a dodać trzeba, że w trakcie odbywanych podróży żywo interesuje się, odkrywa i opisuje losy napotkanych Polaków i ich życie w obcych krajach. Bezpośrednim efektem odbytych wojaży, obok wielu wrażeń, są przebogate zbiory fotografii, które autor wielokrotnie eksponował w różnych miastach Polski.

     Na spotkanie z Kazimierzem Kasprzakiem przybyła do MBP kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży szkolnej z ZS nr 1 im. Bartosza Głowackiego oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z opiekunami Leszkiem Pieńkoszem i Krystyną Kulas. Gość spotkania niezwykle zajmująco i plastycznie opowiadał o swych wrażeniach z odbytych podróży i poznawaniu świata, zaś drugim, zasadniczym tematem jego obszernych wypowiedzi była postać bohatera dwu krajów  - Tadeusza Kościuszki szczególnie eksponowanej z okazji ogłoszenia przez Sejm RP i UNESCO roku 2017 jako roku Tadeusza Kościuszki.

     Na zakończenie spotkania Kazimierz Kasprzak oprowadził uczniów po przygotowanej wystawie, objaśniając przy tym treść poszczególnych fotogramów i opowiadając o okolicznościach ich powstania.

 

wed

 admin, 18-10-2017, odsłon: 746
Polecamy

  

 

 

 

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij